Auction 139
139-1864 (Goiske,J.P.R.).
En verdslig Mands Raisonnements over den erfarne geistlige Mands uforgribelige Tanker angaaende Dr. Bastholms Forsoeg samt over Udgiverens Hr. Jens Winther Bentzons Tillaeg. Kopenhagen, Schulz 1785. 80 S. Hldr. d. Zt. mit Bibl.-Rsch. (Wurmspurig).
Bibl. Danica, Sp. 557. - Wurmgang (ab S. 55 stärker, tls. ger. Textverlust), Titelbl. mit unterl. Randläs. - Selten. - Provenienz: Adelsbibliothek.