Auktion 139
139-1617 Morren,C.F.A.
Responsio ad questionem ... anno MDCCCXXV propositam: Quaeritur descriptio structurae anatomicae et expositio historiae naturalis lumbrici vulgaris, sive terrestris. Quae praemium reportavit die II. octobris MDCCCXXVI. (Gent 1826). 4°. 1 Bl., 280 S., 1 Bl. Errata. Mit 31 (num. 32; 1 gefalt.) gest. Tafeln. Hldr. d. Zt. mit Rvg.
Nissen, ZBI 2891. Erste Ausgabe, (aus: Annales Academiae Gandavensis, Jg. 1825/26). - Umfassende Monographie über den Regenwurm des belgischen Botanikers u. Direktor des "Jardin botanique de l'Université de Liège". - Etwas gebräunt, Tafeln stockfleckig, Ebd. etw. berieben.