Auktion 136
136-1426 Nees von Esenbeck,T.F.L.
Genera plantarum florae germanicae, iconibus et descriptionibus illustrata. 3 Bde. der Reihe. Bonn, Henry & Cohen 1843-53. Gr.8°. Mit zus. 574 lithogr. Taf. Hldrbde. d. Zt. mit Rsch.
Nissen, BBI 1141. - Vorhanden: Dicotyledoneae I (152 Taf.); Dicotyledoneae II (229 Taf.); Monocetyledoneae I-III (193 Taf.). - Stockfleckig.