Auktion 131

131-180

Liturgischer Notendruck.

O.O. u. Vlg., ca. 1. Hälfte 18. Jhdt. Qu.Kl.4°. 30 nn. Bl. Einf. Pbd. d. Zt. mit hs. Deckeltitel "Basso Viola". (Gebrauchssp., tls. etw. beschäd.).

Enthält u.a.: Praeludium Authoris ad B. Virginem, & Dei Matrem Mariam. - Ariae de B.V. Maria. Basso Viola. - Pro Festo Visitationis B.V. Mariae. - Pro Festo Praesentationis B.V.M. - Pro Festo Mariae de Victoria, seu SS. Rosarii. - De Matre Dolorosa. - Ariae de SS. Apostolis. De S. Matthia Apostolo. - De SS. Philippo & Jacobo. - De SS. Apostolos Petro & Paulo. - De S. Jacobo Majore. - De S. Bartholomaeo Apostolo. - De S. Matthaeo Apostolo. - De SS. Simone & Juda. - De S. Andrea Apostolo. - De S. Thoma Ap. - De S. Michaele Archangelo. - De S. Corbiniano Episcopo. - De S. Nicolao Episc. - De S. Stephano Protomartyre. - De S. Joanne Evangelista. - De SS. Innocentibus. De SS. tribus Regibus. - Aria Finalis ad Colendissimum D. Musicum. Alle Stücke mit meist kurzen deutschen Texten. - Tls. etw. gebräunt, durchgeh. ger. Wurmsp. im Bug.

Liturgischer Notendruck. | Bild Nr.1