Auktion 125
125-1076 Eccard,J.G.
De usu et praestantia studii etymologici in historia. Dissertatio inauguralis habita in Juleo d. IV. Non. Mart. A.C. MDCCVI, nunc vero annotationibus quibusdam auctior edita. Helmstedt, Hamm 1707. Kl.4°. 52 nn. Bl. Spät. Pbd. (Berieb.).
Habilitationsschrift des Germanisten u. Historikers Eccard (auch: von Eckhart, 1674-1730), Sekretär von Leibniz. - Gering gebräunt. Innendeckel mit Siegelwachs-Rest.