Auktion 122
122-195 Justinus (Märtyrer).
Opera quae undequaque inveniri potuerunt. Graecus textus multis in locis correctus; & Latina Ioannis Lange versio passim emendata: tum Varians lectio, Emendationum coniecturae, & tres Indices seorsum in fine additi. Ab initio praemissa veterum de Iustino elogia, Ordinis & censurae ratio, Auctorem qui citatur catalogus: Opera Friderici Sylburgii Veter. (Hdbg.), Commelinus 1593. Kl.Fol. Mit Holzschn.-Druckermarke a.T. XII, 490 S. Läd. Ldr. d. Zt. (Vdeckel lose, fleckig u. best.).
VD 16, J 1172. Graesse III, 515. - Paralleltext griech.-lat. - Starke Gebrauchsspuren, erste Lage lose, gekauft wie besichtigt.