Auction 112
112-1954 Pharmacopoea Wirtenbergica
in duas partes divisa quarum prior materiam medicam historico-physico-medice descriptam, posterior composita et praeparata modum praeparandi et enchalreses exhibet. Accedunt syllabus medicamentorum compositorum in classes divisus. Ed. nova revisa, aucta et emendata. 3 Tle. in 1 Bd. Stgt., Erhard 1771. Fol. Mit gest. Front. 12 Bl., 156; 252 S., 30 Bl.; 48 S. Ldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. beschabt u. best., Kap. mit kl. Ausrissen).
Ferguson II, 190. Neu 3248. - Am Ende von Tl. 2 Indices der lateinischen, französischen und deutschen Namen. - Etw. gebräunt tls. stockfl.