Auktion 71

Sachgebiet: Juridica

71-289 Gregorius XIII, Papst.

Gregorius XIII, Papst.Corpus juris canonici... Iustus Henningius Boehmer ... illud rec. cum cod. ... mss. aliisque ed. cont. variantes lectiones adi. et not. ill. praemissa praefatione duplici. 2 Tle. in 1 Bd. Halle, Waisenhaus 1747. Gr.4°. Mit gest. Front., gr. Titelvign. n. Gründler v. Tyroff. u. 3 gest. Anfangsvign. 2 Bl., LXXXVIII S., 1242 Sp., 1 Bl.; 2 Bl., LVI S., 1200, 860 (Appendix) Sp. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. beschabt, etw. fl. u. best.). [...]
(Juridica)

71-291 Schmitz,T.

Schmitz,T.Medulla juris canonici secundum titulos in quinque libris decretalium Gregorii P. IX... extracta. 3 in 2 Bdn. Köln, Noethen 1740. Gr.8°. Ldrbde. d. Zt. mit Rsch. - Schulte-S. III, 173. - Tls. leicht fleckig bzw. etw. gebräunt. [...]
(Juridica)

71-656 (Conradi,F.K.).

(Juridica)

71-3571 Regis Christiani Quinti Leges Danicae,

Regis Christiani Quinti Leges Danicae,quas regis Friderici IV, permissu, e Danico in Latinum convertebat P.A.Höyelsinus. Kopenhagen, H.C.Paulli 1710. 4°. 8 Bl., 548 S., 17 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Berieb. u. best., tls. kl. Schabspuren). [...]
(Arktis-Antarktis-Nordländer, Dänemark, Juridica)