Auktion 102
Sachgebiet: Jesuiten
102-221 Scribani,C.Adolescens prodigvs. Succumbit vitiis, redit ad se & in omnem aetatem ac fortunam virtute instruitur. Antwerpen, Nutius 1621. Mit gest. Tvign. 8 Bl., 336 (i.e. 339) S., 6 Bl. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtitel. (Gebräunt, tls. fl.). [...] (Jesuiten)
102-222 Tanner,M.Societas Jesu usque as sanguinis et vitae profusionem militans, in Europa, Africa, Asia, et America, contra Gentiles, Mahometanos, Judaeos, Haereticos ... Prag, Hampel 1675. Fol. Mit gest. Front., 4 blgr. und 166 (statt 169) halbsseit. Textkupfern. 8 Bl., 542 (ststt 548) S., 2 Bl. Hldr. d. 19. Jhs. (Tls. berieb. u. best.). [...] (Jesuiten)