Auction 97
Subject group: Aristoteles
97-8 Johannes CanonicusIn libros auditus naturalis Aristotelis subtilissime questiones. Nouissime cum emendatissimo codice examussim castigate. Additis annotationibus textuum commentorum in marginibus, nec non eleganti indice nunc primum excogitato. (Venedig, Giunta 13. Non. 1516). Fol. Mit kl. Holzschn.-Druckerm. am Schluß. 8 nn., 71 num., 1 w. Bl. Pbd. d. 18. Jhs. (Gelenke tls. eingerissen, ob. Kap. mit Fehlstelle, best.). [...] (Aristoteles)
97-9 Madius,V., u. B.Lombardus.In Aristotelis librum de poetica communes explanationes. Eiusdem de ridiculis: Et in Horatii librum de arte poetica interpretatio. Venedig, V.Valgrisi 1550. Fol. Mit 2 Druckermarken. 12 Bl., 369 S., 1 w. Bl. Mod. Pbd. unter Verwendung v. Inkunabelpapier-Notenbl. aus e. venezianischen Chorbuch 1493 (Schottenloher S. 245). [...] (Aristoteles)