Auction 56
Author: Vavassor (= Vavasseur),F.
56-2150 Vavassor (= Vavasseur),F.De ludicra dictione liber, in quo tota iocandi ratio ex veterum scriptis aestimatur. Eiusdem Antibarbarus seu de vi & usu quorundam verborum Latinorum observationes. Accedunt Ioannis Ludovici Balzacii Epistolae selectae ut et nonnullae Menagii ad Maliabeccum, Datium, Chimentellum, Cultellinum, horumque responsiones. Recensusit, variisque notis illustravit Io. Erh. Kappius. Leipzig, J.C.Martini 1722. 16 Bl., LXI S.,1 Bl., 824 S., 52 Bl. Prgt. d. Zt. (Etw. gebr., tls. fleckig, berieben u. bestoßen). [...]