Auktion 102
Autor: Terlon,H.
102-3116 Terlon,H.Historiske Merkvardigheder, Kongen af Frankrig overgivne, som en Rapport om hans Underhandlinger ved de danske, svenske og pholske Hoffer, fra Aaret 1656 - 1661...2 Tle. in 1 Bd. Kopenhagen, Oversaetteren 1753-54. Mit 2 wdh. gest. Titelvign. 8 Bl., 206 S.; 8 Bl., 214 S. Hprgt. d. Zt. mit Rsch. (Etw. gebräunt, tls. berieb. u. best.). - Etw. gebräunt, tls. stockfl. Exlibris. [...] (Arktis-Antarktis-Nordländer)
102-1955 Meyer,C.F., 300,00 €
102-6607 Zimmermann, V., 200,00 €
102-5826 Everdingen, Allaert van, 180,00 €
102-4390 Wedel,H.v. u. H.Hansen (Hrsg.)., 180,00 €