Auction 142

Author: Segner,P.

142-378 Segner,P.

Segner,P.Conciones in apostolico palatio habitae et sanctissimo domino nostro Innocentio Duodecimo. Dillingen, Bencard 1695. 4°. 11 Bl., 541 S., 11 Bl. Mit gest. Front. - ╔Angeb.: Ders.╗ Instructio poenitentis sive opusculum, in quo traditur praxis rite peragendi confessionem sacramentalem. Ebda. 1699. 1 Bl., 69 S. - ╔Ders.╗ Instructio confessarii, sive opusculum, in quo traditur praxis cun fructu administrandi sacramentum poenitentiae. Ebda. 1699. 1 Bl., 78 S. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtit. [...]

Estimate: 80,00 €  |  Details >>

142-379 Segner,P.

Segner,P.Panegyrici sacri. Ex postrema ed. italica latine redditi 3 Tle. in 1 Bd. Dillingen, Bencard 1725. 4 Bl., 606 S., 1 Bl., S. 607-656, 12 (statt 14) Bl. Flex. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtit. (Schließbänder fehlen, Vdeckel mit Randfehlstelle, tls. kl. Einrisse, etw. gebräunt u. fleckig). [...]

Estimate: 120,00 €  |  Details >>

Next auction 142

takes place in February  11-13, 2026