Auction 74
Author: Pontanus,J.
74-559 Pontanus,J.Qvae In Hoc Enchyridio Contineantvr. Ioannis Iouiani Pontani Vrania seu de Stellis Libri quinq[ue]. Meteororum, Liber unus. De Hortis hesperidum, Libri duo. Eiusdem pompæ septem, quib. titulus est Lepidi na, Necnon. Meliseus, Maeon, Acon, carmina pastoralia. In Calce uero index est eorum, quæ in toto opere habeantur. (Florenz, Giunta 1514). 184 num., 3 (statt 4) nn. Bl. Prgt. d. 18. Jhts. mit goldgepr. Rsch. (Etw. gebräunt, tls. fl., Vdeckel mit kl. rep. Einriss, best.). [...] (Urania seu de stellis)
74-5369 Genre., 67,00 €
74-1963 Moleville,B.de., 500,00 €
74-7642 Unbekannter Zeichner, 60,00 €
74-6891 Hartmann-Oels, Karl Heinz, 50,00 €