Auction 53

Author: Plutarch.

53-319 Plutarch.

Plutarch.Biographien, mit Anmerkungen von J.F.S. Kaltwasser. 10 Bde. Wien u. Prag, Haas 1805-12. Mit 10 gest. Titeln m. Portr.-Medaillon u. 10 gest. Frontisp. Pbde. d. Zt. mit Rsch. (Bd. 10 abweichend gebunden, tls. etw. berieb. u. best.). [...]

53-320 Plutarch.

Plutarch.Summi et philosophi et historici parallela, id est, vitae illustrium virorum graecorum et romanorum, utilissima historia expositae, atque inter se comparatae. Guilielmo Xylandro Augustano interprete. Scesserunt, in hac edtione, argumenta, singulis vitis praeposita, summam earum succincta brevitate complectentia: Et picturae artificiosae, suis quaeq locis insertae: Item Aemilii Probi liber de vita excellentium imperatorum, à Nathane Chytaeo V.C.L. recognitus. Cum indice rerum & veborum copioso. 2 Tle. in 1 Bd. Ffm., S.Feyerabend 1580. Fol. Mit 3 Holzschn.-Druckerm. Mit 60 Textholzschn. v. J.Amman u. Holzschn.-Initialen. 4 nn., 353 num., 1 w. Bl.; Titel, num. Bl. 356-373, 17 nn. (d.le.w.) Bl. Prgt. d. Zt. (Mit Gebrauchsspuren, neu aufgebunden). [...]