Auction 84
Author: Luis de Granada.
84-286 Luis de Granada.Philosophia christiana de admirabili opere creationis et quomodo per creaturas ad creatoris cognitionem perveniatur. Philosophis, theologis, verbi divini praeconibus, ac omnibus pietatem amantibus lectu iucundissima et utilissima. Ad disputandum, meditandum, et concionandum accomodata. Iuxta Mentem Caspari Manzii Iuris-Consulti & Philosophi Christiani. Angebunden ein weiterer theologischer Titel. Ingolstadt, Haenlin 1650. 8, 623, 30 S. Prgt. d. Zt. unter Verwendung einer alten Handschrift gebunden. (Bestoßen und nachgedunkelt). [...]
84-288 Luis de Granada.Vita Christi Ex diversis ipsivs opvsculis spiritualibus collecta... Per Michaelem ab Isselt ex Italico in Latinum sermonem translata. Köln, Quentel 1596. 12°. Mit kolor. Holzschn.-Titelvign. u. über 30 (tls. kolor.) Textholzschn. 10 Bl., 700 S., 1 w.Bl. Prgt. d. Zt. (Vors., erneuert, leicht gebräunt, verzogen, tls. fl., Schließbänder fehlen). [...]