Auction 80
Author: Gesner,C.
80-2865 Gesner,C.Historiae animalium liber IV qui est De Piscium & Aquatilium animalium natura. Ed. secunda, novis iconibus, necnon observationibus . . . emendatior. Ffm., Cambieri 1604. Folio. Mit ca. 600 Textholzschnitten. 20 Bl., 1052 (recte 1072) S., 38 (recte 37) S. - ╔Angebunden: Ders.╗ Liber V. qui est de serpentium natura. Historiae insectorum libellus, qui est de scorpione. Zürich, Froschauer 1587. Mit zahlr. Textholzschnitten 6 nn., 85 num., 1 w. Bl. Blindgepr. Ldr. d. Zt. über Holzdeckeln (Schließen fehlen, etw. beschabt u. best.). [...] (Zoologie)
80-2907 Gesner,C.Historia animalium liber III. qui est de avium natura. Nunc denuo recognitus ac pluribus in locis emendatus. Ffm., Wechel für R. Cambieri 1585. Fol. Mit ca. 220 Textholzschnitten. 6 Bl., 806 (recte 804) S., 13 Bl. Blindgepr. Ldr. d. Zt. über Holzdeckeln. (Schließen fehlen, tls. best. u. etw. beschabt). [...] (Zoologie, Vögel)