Auction 85
Author: Eusebius Caesariensis.
85-267 Eusebius Caesariensis.De Evangelica preparatione, libri XIIII. Diligentius ac emendatius nunc, quam antehac usquam typis excusi. Georgius Trapezuntius vertit. Accessit nunc recens & accurate collectus, Index rerum atque sententiarum locupletissimus. Köln, Hero Alopecius 1539. Fol. Mit Holzschn.-Druckerm. u. -Init. 4 nn., 99 (i.e. 98) num. Bl. - ╔Angebunden: Ders.╗ Euangelicae demonstrationis libri X. Donatus Veronensis vertit. Cum indice locupletissimo. Köln, Melchior v. Neuss 1539. Mit Holzschn.-Druckerm. u. -Init. 10 nn., CLXXI num. Bl. Brauner, blindgepr. Ldr. d. Zt. über Holzdeckeln. (Rckn. nur fragment. vorhanden, Deckelbez. mit Ein- u. Ausrissen, Schließen nur frgment. erhalten). [...]
85-268 Eusebius Caesariensis.Opera ..., per lustratis diligenter instructissimis passim locorum Bibliothecis, inueniri potuerunt: omnia castigatiora & locupletiora, quam antehac unquam, edita:...(Hrsg. von M.Hopperus). 2 Tle. in 1 Bd. Basel, Henricpetri (1548-49). Fol. Mit Holzschn. Titelbord. u. Druckermarke. 16 Bl., 469 (recte 766) S., 1 Bl.; 1 nn., 170 num. Bl. Blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln, nit Rollen u. Plattenst., sowie Messing-Schließen. (Stark gebräunt, tls. fl., kl. Wurmspuren, unt. Kap. mit kl. Ausriss). [...]