Auction 106

Author: Dionysius Carthusianus.

106-222 Dionysius Carthusianus.

Dionysius Carthusianus.De doctrina et regulis vitae Christianae libri II. Omnibus omnium aetatum ac statum hominibus, in primis vero parochis & ecclesiastis lectu apprime utiles & necessarii... Köln, Cholinus 1577. 12°. 573 (recte 563) S. - ╔Angeb.: Zanger,M.╗ Passionis dominicae conciones undecim, quadragesimali tempore ad populum declamatae. Ebda. 1581. 3 Bl., 231 (recte 301) S. Flex. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtit., goldgepr. Deckelvign. u. Bibl.-Sch. a. Vdeckel. (Etw. best., leicht gebräunt u. fl.). [...]

106-223 Dionysius Carthusianus.

Dionysius Carthusianus.Liber utilissimus de quatuor hominis novissimis, Nempe I. morte. II. Iudicio. III. Inferni paenis. IIII. Gaudiis coeli. Eiusdem item colloquim de particulari iudicio animarum. Lyon, Rouillius 1579. 12°. 11 Bl., 633 S. Blind- u. schwarzgepr. Ldr. d. Zt. über Holzdeckeln mit hs. Rsch. (Beide Schließen defekt, Rckn. stärker beschäd., stärker berieb, best.). [...]

106-224 Dionysius Carthusianus.

Dionysius Carthusianus.Scalae Religiosorum Pentateuchus. Antwerpen, Beller 1556. 12°. Mit Holzschn.-Titelvign. 243 num., 3 nn. Bl. Ldr. d. Zt. mit hs. Rsch. (Stärker best., tls. beschabt, beide Kap. beschäd.). [...]