Auction 57
Author: Descartes,R.
57-3578 Descartes,R.Geometria... anno 1637 gallicè edita; postea autem unà cum notis Florimondi de Beaune, in curia Bleseni consiliarii Regii, gallicè conscriptis in latinam linguam versa, [et] commentariis illustrata, opera atque studio Francisci à Schooten, ... nunc demum ab eodem diligenter recognita, locupletioribus commentariis instructa, multisque egregiis accessionibus, tam ad ulteriorem explicationem, quam ad ampliandam huius geometriae excellentiam facientibus, exornata...Ed. 3. Amsterdam, typogr. Blaviana 1683. 4°. Mit gest. Portr. u. zahlr. Textfig. 7 Bl., 520 S. Ldr. d. Zt. (Rckn.-Fehlstellen erneuert, tls. fleckig, mehrere Schabspuren, berieben u. bestoßen). [...] (Verschiedene Gebiete - Varia, Mathematik)