Auction 142
Author: Biblia latina.
142-45 Biblia latina. Biblia cum co[n]cordantiis veteris [et] noui testame[n]ti [et] sacroru[m] canonu[m]: necno[n] [et] additionibus in marginibus varietatis diuersorum textuum: ac etiam canonibus antiquis quattuor eua[n]geliorum. Nouissime autem addite sunt concordantie ex viginti libris Iosephi de antiquitatibus [et] bello iudaico excerpte. Lyon, J.Sacon für A.Koberger in Nürnberg 1519. Fol. 14 Bl., 317 röm. num. Bl., 25 Bl. Mit blattgr. Titelholzschnitt u. zahlr. (2 blattgr., 1 halbseit.) Holzschnitten v. Hans Springinklee. Blindgepr. Schweinsldr. über Holzdeckeln d. 17. Jhdts. mit 1 (st.2) Schließen. [...] (Bibeln)
142-46 Biblia latina. (Biblia quid in hac editione praestitum sit, vide in ea quam operi praeposuimus, ad lectorem epistola. Nur das AT. Paris, Stephani/Estienne 1545). 11 (von 12, ohne Titel) Bl., 156, 172, 116 num. Bl. Hldr. um 1800. [...] (Bibeln)
 142-283 Musaeus,P., 120,00 €
 142-4026 Ostade, Adriaen van, 360,00 €
 142-1143 Biblia Pauperum Apocalypsis., 240,00 €
 142-541 Weingarten,J.J.v., 120,00 €