Auction 126
Author: Barchusen,J.C.
126-16 Barchusen,J.C.Acroamata, in quibus complura ad iatro-chemiam atque physicam spectantia, jocunda rerum varietate, explicantur. Utrecht, Vischer, 1703. Mit gest. Titeivign. 12 Bl., 376 S., 11 Bl. - Vorgebunden.: Rohhault,J., Tractatus physicus . . . latinitate donatus per Th. Bonetum, cum animadversionibus A. le Grand. Cui acc. ejusdem Rohaulti De arte mechanica tract. mathematicus. 3 Tle. in 1 Bd. London 1696 u. (Mechanica:) 1692. Mit 20 teils gefalt. Kupfertafeln (statt 21). Prgt. d. Zt. (Fleckig u etw. best.m kl. Alterssp.). [...]
126-18 Barchusen,J.C.Pyrosophia, succincte atque breviter iatro-chemiam, rein metallicam et chrysopoeiam pervestigans. Opus medicis, physicis, chemicis, pharmacopoeis, metallicis &c. non inutile. Leiden, C. Boutestein 1698. Kl.4°. Mit 5 (1 mehrf. gefalt.) Kupfertafeln und 1 Holzschnitt-Titelvign. 8 nn. Bl., 469, 1 S. Prgt. d. Zt. [...]