Auktion 125

Autor: Aristoteles.

125-8 Aristoteles.

Aristoteles.De arte rhetorica libri tres, cum M. Antonii Maioragii commentariis. Additis nuper. Graeco textu ad ipsius Maioragii versionem, & Petri Victorii sententiam emendato;... ubi multorum contextum commentaria deerant, per Fabium Paulinum Vtinensem,... Venedig, für Franciscum de Franciscis Senensem 1591. Kl.Fol. 12 nn., 270 (recte: 274) num., 16 nn. Bl. Neuer Hprgt. mit Rsch. [...]

125-9 Aristoteles.

Aristoteles.Index rervm omnivm. Quae in Aristotelis operibus continentur, absolutissimus. In quem tota illius varia ac admiraabilis doctrina, que sparsim ac diffusè suis in voluminibus tractatur, contracta fuit, ac ordine alphabetico per locos communes digesta. Adiecimus praeterea librorum omnium repertorium. Venedig, Niccolo Moretti 1585. Kl.-8°. [432] Bl. mit Holzschnitt-Druckermarke auf dem Titel. Prgt. d. Zt. (Gebräunt, best. u. berieb., tls. Bezugsfehlstellen). [...]

125-206 Aristoteles.

Aristoteles.Philosophiae Aristotelicae universae pars II (u. III). Videlicet physica universalis, juxta verum sensum et mentem Doctoris subtilis Joannis Duns Scoti explanata, elucidata a P.F. Matino Panger et P.F. Kiliano Kazenberger ordinis S.Francisci f.f. Min. Recoltat. S.S. Theologico Lectoribus Jubilatij, Ex provincialibus Postmodum Dictata et Prelectae Studiosae Juventuti Seraphicie Ab Indigno P.F. Bernardino Genßer...Provinciae Thuringiae S. Elisabethae Philosophiae Lectore...1742. Kl.4°. Mit 4 eingebundenen astronom. Kupfertafeln (zu pars III). Latein. Handschrift auf Papier. 250 (später) handschr. num. Bl. Brauner einf. Ldr. d. Zt. mit aufgekl. Papier-Rsch. u. Bibl.Sign. (Rckn. oben mit Fehlst. duch Wurmfraß, Gebrauchssp.). [...]
(Handschriften)