Auktion 111
Autor: (Heelu,Jan van).
111-602 (Heelu,Jan van).Proelium Woeringanum Joannis I. Lotharingiae, Brabantiae Ducis, et S. Imp. Marchionis quo memorabili parta victoria anno Dni 1288 die Junij, ducatus Limburgi ad Brabantiam accessio aeternum mansit obfirmata (ed. Puteano). Brüssel, Schoevartius 1692. Fol. Mit gest. Titel darin allegor. Figuren von Rhein u, Mosel, kl. Holzschnittwappen im Text, Hz.-Initialen u. -Vignetten. 8 Bl., 171 S., ab S. 146 fehlerh. pag. Mod. Hldr. mit Rsch. [...] (Verschiedene Länder - Geschichte, Benelux)