Auktion 97

Sachgebiet: Reuchlin

97-345 (Columna),P., gen. Galatini.

(Columna),P., gen. Galatini.Opus de arcanis catholicae veritatis. Hoc est, In omnia difficilia loca Veteris Testamenti, ex Talmud, aliisqu(e) Hebraicis libris ... contra obstinatam Judaeorum perfidiam, absolutissimus commentarius. Ad haec, ╔J.Reuchlini...de Arte Cabalistica╗ libri tres... Basel, (Herwagen) 1550. Fol. Mit 2 Holzschn.-Druckerm. u. tls. fig. -Initialen. 12 Bl., 891 (recte 791) S., 16 Bl. Hldr. d. 19. Jhts. mit goldgepr. Rtitel. (Ecken u. Rckn. tls. beschabt, kl. Einriss im Gelenk, best.). [...]
(Reuchlin)