Auction 79
Subject group: Minoriten Quebec
79-570 Spadazza,C.Theatrum viduile, seu De viduis, ac priuilegiis viduilibus Tractatus absolutissimus, tum legalis, tum moralis, in quo tota viduilis materia elaborata methodo explanatur, atque omnes casus, qui in disceptationem reuocari possunt, ingeniosa enucleatione definiuntur. ... Cum argumentis, locupletissimoque indice rerum notatu dignarum, quae in tractatu continentur. Ferrara, Maresta 1672. Fol. Mit Holzschn.-Titelvign. 8 Bl., 972 S. Hldr. d. 19. Jhts. mit goldgepr. Rckn.-Fileten u. -Tit. (Gelenke tls. eigerissen, berieb. u. best.). [...] (Minoriten Quebec, Witwen)
79-571 Yriate,C.Florence. Its history. The Medici. The humanists...London, Low. 1882. Fol. Mit 500 Illustr. im Text u.a. Taf. Ohldr. mit Goldpräg. u. Rverg. (Tls. fl., Schabspuren, berieb. u. best.). [...] (Minoriten Quebec)
79-572 Zaccaria,F.Raccolta di dissertazioni di storia ecclesisatica in Italiano,...Seconda ed. 4 Bde. Rom, Ferretti 1840. 4°. Hldrbde. d. Zt. mit goldgepr. Rckn.-Fileten u. Rsch. (Tls. Gebrauchsspuren). - Tls. Gebrauchsspuren, nicht eingeh. kollat., mehrf. gestempelt. [...] (Minoriten Quebec)
79-573 Zahn,B.C.Tractatus De Mendaciis. Ex Sacris, Iuridicis, Ethicis, Politicis, Historicisque varie congestus & in tres libros dispositus; Quorum Tractatur Primo, De variis mendaciorum generibus, Secundo, De illorum poenis Tertio, De Mendacio urato seu Iuramento firmato, quod est periurium ... Editio secunda priore multis mendis castigatior & correctior. Köln, Metternich, 1686. 4°. 4 Bl., 504 S., 20 Bl. Hldr. d. 19. Jhts. mit goldgepr. Rckn.-Fileten u. Tit. (Tls. berieb. u. best.). [...] (Minoriten Quebec)