Auktion 68

Autor: Plutarch.

68-558 Plutarch.

Plutarch.Vitae parallelae, seu comparatae. Guilielmi Xylandri ... interpretatione postremò recognita ...3 Bde. Frankfurt, Feyerabend 1592. Mit Holzschn.-Druckerm. 16 Bl., 695 S., 20 Bl.; 732 S., 17 Bl.; 612 S., 22 Bl. Prgtbde. d. Zt. mit hs. Rckn.-Tit. (Etw. gebräunt, tls. angestaubt, berieb. u. best.). [...]
(Klosterbibliothek)

68-707 Plutarch.

Plutarch.Epitome vitarum, hoc est, virorum tam apud graecos, quam latinos illustrium res gestae in compendium redactae,... D. Tibertum... (Hrsg. v. J. Oporinus. Genf), Stoer (1573). 12°. 472 S., 11 Bl. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtitel. [...]

68-2548 Plutarch.

68-2549 Plutarch.