Auktion 66
Autor: Isokrates.
66-373 Isokrates.Scripta, quae extant, omnia, Graecolatina, postremo recognita. Hieron. Wolfio interprete & autore. Basel, Oporinus 1570. - Angebunden: H.Wolf. In omnia Isocratis Opera & Vitam eiusdem a diversibus autoribus descriptam, annotationes. Ebda. 1570. Mit wdh. Holzschn.-Druckermarke. 6 Bl., 738 Sp., 9 Bl., 4 Bl., 846 Sp., 13 Bl. Blindgepräg. Schweinsldr. d. Zt. (Etw. fleckig u. berieb., fehlen die Schließbänder). [...]
66-374 Isokrates.Sententiae Graecolatinae: additis, ubi operae precium uisum est, Annotationibus, notatisqué locis, ad quos illae ... non incommodè referri posse uideantur. Acceßit & uetus Gnomologia, Latina tantùm, in eorum gratiam, qui, neglectis Graecis, breuitatem amant Vnà cum gemino Indice locupletiss. Bsel, Herwagen u. Episcopius 1572. Mit Holzschn.-Druckerm. am Schluß u. 3 ganzs. Holzschn.-Wappen. 11 (statt 12) Bl., 814 S., 1 w., 36 Bl. Blindgepr. Prgt. d. Zt. über Holzdeckeln. (Etw. gebräunt, tls. fl. u. berieben, einige kl. Wurmlöcher, Schließen nut frament. vorhanden). [...]