Auktion 62
Sachgebiet: Konkordanz
62-53 Friesenhagen,J. Concordantiae bibliorum. Iuxta exemplar Vulgatae editionis Sixti V. Pontificis Max. iussu recognitum, et Clementis VIII. autoritate editum. Novo studio et industria Theologorum Coloniensium revisae, emendatae, et auctae. Köln, Hilden 1663. Fol. Mit gest. Titel. Ca. 400 nn. Bl. Blindgepräg. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln. (Gebrauchssp., fehlen die Schließen). - Seltene Konkordanz. - Stockfleckig u. gebräunt, der gest. Titel mit hs. Besitzverm. von alter Hand im unt. w. Rand. [...] (Bibeln, Konkordanz)
62-54 Hugo de Sancto Caro. Sacrorurn bibliorum vulgatae ed. concordantiae ... ad recogn. jussu Sixti V. Pont... atque emend. a Fr. Luca, H. Phalesius u.a. Ed. novissima. Lyon, Huguetan 1677. 4°. Mit gest. Titelvign. Nicht pag. Läd. Ldr. d. Zt. (Starke Gebrauchsspuren). [...] (Bibeln, Konkordanz)
62-55 Repertorium Biblicum, seu concordantiae S. Scripturae utriusque testamenti, juxta exemplar vulgatae editionis Sixti V. pont. max. jussu recognitum et Clementis VIII. authoritate editum...Opera et studio...monasterii Wessofontani. 2 Bde. Augsburg und Graz, Veith & Wolff 1751. Fol. Mod. Ldr. mit aufkasch. Rckn.-Bezug d. Zt. u. Ldr. d. Zt. mit Rsch. (Gebrauchsspuren). - Es fehlen 2 gest. Front. Tls. stockfl. u. wasserrandig. Gekauft wie besichtigt. [...] (Bibeln, Konkordanz)
62-56 Sacrorum Bibliorum vulgatae editionis concordantiae hugonis cardinalis.. ab Huberto Phalesio... Ed. Prima. Venedig, ex Typographia Balleoniana 1770. Gr.4°. Mit gest. Titelvign. 6 Bl., 745 S. Läd. Ldr. d. Zt. - Tls. leicht fleckig, S. 21-28 gelockert, N.a.V. [...] (Bibeln, Konkordanz)