Auction 58
Author: Thomas v. Aquin.
58-407 Thomas v. Aquin.In omnes D.Pauli Apostoli epistolas, doctissima commentaria, post omnes impressiones... Quae omnia ad suum candorem restituit. Venedig, Giunta 1561-62. Fol. Mit 2 Holzschn.-Druckerm. 12 nn., 307 num., 1 w. Bl. Flex. Prgt d. Zt. (Mit kl. Randeinrissen u. Löchern, stärker wellig, angestaubt, fleckig u. bestoßen, es fehlen die Schließbänder). [...]
58-408 Thomas v. Aquin.Opuscula omnia theologica et moralia, ac considerationes, quibus adduntur, tum quaestiones de secreto servando,... Editio nova... Paris, Sebastian Hure 1656. Fol. 12 Bl., 999 S. Blindgepräg. Ldr. d. 19. Jhdts. (Rckn. fragment. erhalten, beide Deckel lose). [...]
58-409 Thomas v. Aquin.Summa totius theologiae. Accessit... ad singulas partes, etiam ad ipsum tertiæ partis supplementum, locorum... notatio... ab... Antonio Senensi... suppedita, tum... locupletata... Adiuncta denique sunt Augustini Hunnaei De sacramentis ecclesiae axiomata... necnon Catechismus catholicus breussimus euisdem). 3 Tle. (statt 5) in 2 Bdn. Antwerpen, Plantin 1575. Fol. Mit Holzschn.-Druckerm. 13 Bl., 332 S.; 4 Bl., 334 S., 1 Bl.; 6 Bl., 524 S., 112 Bl. (Index), 18 Bl. (Hunnaeus). Blindgepr. Schweinsldrbde. d. Zt. über Holzdeckeln mit Messing-Schließen. (Gebräunt, Ecken etw. läd., Deckeln u. Rckn. mit kl. Wurmlöchern, tls. berieben u. bestoßen). [...]