Auktion 141:

  Auktion 58

Autor: (Montesquiou,H.J.de, Bischop v. Sarlat).

58-298 (Montesquiou,H.J.de, Bischop v. Sarlat).

(Montesquiou,H.J.de, Bischop v. Sarlat).Institutio pastoralis. ... Episcopi Sarlatensis ad clerum ... omnesque suæ dioeceseos fideles de DD. Episcoporum Suessionensis, Andegavensis ac Alesani epistolis pastoralibus libro assertionum, supremarumque in Gallia curiarum edictis contra patres Societatis Jesu et Scandalis ex iis metuendis. Latine ex Gallica editione anni 1765 conversa. Augsburg u. Freiburg, Wagner 1766. 4°. 1 Bl., 118 S. - Angebunden: Decreta Comitiorum Generalium Cleri Gallicani Pro Religione, Desumta Ex Actis Dictorum Comitiorum, Quae Permissu Regio Parisiis Apud Maiores Augustianos Celebrata sunt 1765. Ebda. 21766. 52 S. Kart. d. Zt. (Fleckig, tls. beschabt u. gebräunt, berieben u. bestoßen). - Zwei seltene Schriften. - Durchgeh. stärker wasserrandig u. etw. wellig. Tls. stockfleckig, Gelenke brüchig. [...]

Nächste Auktion 141

findet am 3. - 5. Dezember 2025 statt