Auction 55
Author: Justinian.
55-597 Justinian.Codicis...Libri XII. Notis D.Gothofredi. Postrema editio prioribus auctior et emendatior. Ffm., Wust 1688. Fol. Mit Holzschn.-Druckerm. 7 Bl., 1024 Sp. - Angebunden: Ders. Authenticae, seu novellae constitutiones...quibus Leonis, et aliorum quorundam imperatorum additae. Notis D.Gothofredi illust. Postrema ed. (Ebda. 1688 ?). 5 Bl., 465 Sp. - Ders. Feudorum consuetudines...(Ebda. 1688). 6 Bl., 78 Sp. - Ders. Appendix sive auctarium quod in se habet Rationem ordinis a Jc. in pandectis, codice et institutionibus observati. XII: tabularum fragmenta. Caij institutionum libros duos. (Ebda. 1688). 1 Bl., 282 Sp. Prgt. d. Zt. (Gebr. u. stark fleckig, tls. etw. wellig, berieben u. bestoßen, es fehlen die Schließbänder). [...] (Juridica und Kriminologie)