138-477 Sieben Werke.
(Judaica)
138-478 Oberlin,J.J.
(Judaica, Straßburg)
138-479 Vier Werke.
(Judaica)
138-480 Vier Werke.
(Judaica)
138-481 Vrba,R.
(Judaica)
138-482 Wartha Johann Paul von.
Grammatica nova, facilis, brevis, hebraei, chaldaeique sermonis, cum radicibus, seu vocibus primitivis et potioribus derivativis, sive compendio lexici Hebraeo-Chaldaici ad commodiorem usum SS. Theologiae studiosorum adornata. Accedit pro exercitio lectionis, et analyseos liber Genesis. 2 Tle. in 1 Band. Steyr, G. Menhardt 1756. 8°. 8 Bll., 319 S.; 168 S., Ldr. d. Zt. mit Rsch. u. reicher Rverg. [...]
(Judaica)
138-483 Wolf,G.
(Judaica)
138-484 Wülfer,J.
Schekalim. Hoc est: Tractatus Talmudicus de modo, annuaque consuetudine siclum mense adar offerendi, de nummulariorum officio, Collybo, aerarii sacri reditibus, expensis, aliisque, quae una tractantur & exlicantur. (Nürnberg) und Altdorf, J. H. Schönnerstädt für C. Riegel 1680. 4°. 4 Bl., 170 S., 1 Bl. Mod. Pbd. [...]
(Judaica)
138-485 Zunz,(L.).
Die gottesdienstlichen Vorträge der Juden, historisch entwickelt. Bln., Asher 1832. XV, 481 S., 1 Bl. Hldr. d. Zt. mit Rtit. u. Rverg. (Schwach best. u. berieb., Gel. tls. angeplatzt). - Vors. etw. leimschattig, tls. etw. gebräunt. u. schwach fleckig. Hs. Besitzverm. a.V. St.a.T. [...]
(Judaica)