Auktion 141:

  Auktion 110

Autor: Peuerbach,G.

110-394 Peuerbach,G.

Peuerbach,G.Theoricae novae planetarum. ... ab Erasmo Reinholdo Salueldensi pluribus figuris auctae, & illustratae scholijs... Inserta item methodica tractatio de illuminatione Lunae. Wittenberg, Crato 1580. Mit 3 gefalt. Holzschn.-Taf. u. zahlr. Textholzschn. 8 nn., 247 num., 1 w. Bl. - ╔Angeb.: Sacrobosco,J.de.╗ Libellus de sphaera. 2 Tle. Wittenberg, Seitz 1578. Mit zahlr. Textholzschn. u. 2 gefat. Tab. 66; 68 (d.le.2.w.) nn. Bl. - ╔(Johannes de Blanchinis).╗ Tabulae Ascensionum Rectarum Et Obliquarum Ad Elevationem poli grad. 32. 33. 48. 51. & 52 utiles ad doctrinam ascensionum ... Wittenberg, Crato 1564. 8 Bl. Prgt. d. Zt. (Gelockert, gebräunt, tls. fl. u. best.). [...]

Nächste Auktion 141

findet am 3. - 5. Dezember 2025 statt