Auction 108
Author: Herrgott,M.
108-2605 Herrgott,M.Genealogia diplomatica Augustae gentis Habsburgicae, qua continentur vera gentis huius exordia, antiquitates, propogationes, possessiones,... sed aliis etiam pluribus illustrissimis Germaniae nostrae familiis, et patriae medii aevi historiae lucem foenerantur. 2 Tle. in 3 Bdn. Wien, Kaliwode 1737. Fol. Mit 2 (statt 3) gest. Front. (wdh.), 3 gest. Tvign. (wdh.), 35 gest. Textvign., 19 gest. Initialen, 6 Textkupfern, 1 (statt 24) dplblgr. Kupfertaf. sowie 3 Tab. 12 Bl., LXXII S., 337 S., 17 Bl.; 16 Bl., 411 S.; 16 Bl., S. 414-851, 44 Bl. Läd. Umschl. d. Zt. (Deckel tls. lose, fl., mit Einrissen u. Fehlstellen, Randläsuren). [...] (Österreich)
108-2606 Herrgott,M.Monumenta augustae domus Austriacae. Bd. 1 (v.4). Wien, Kaliwoda 1750. Fol. Mit gest. Tit., gest. Tvign. u. 25 gest. Taf. 14 Bl., 244 S., 12 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Best., stärker berieb., Kap. etw. läd.). [...] (Österreich)