Auction 107
Author: Aristoteles.
107-10 Aristoteles.Operum... adiecta... per Philippum Melanch. Bd. 2 (von 3). Basel, Oporinus 1538. Fol. 4 Bl., 640 S., 1 (von 2) w. Bl. Blindgepräg. Hschweinsldr. d. Zt. mit 1 (von 2) Schließe. (Berieb. u. best.). [...]
107-11 Aristoteles.Physicae auscultationis lib. 8, De Coelo 4, De Gener. (et) Corruptione 2, Meteorologicorum 4, De Mundo 1, De Anima 3, De Sensu (et) sensibilibus, lib. 1, De Memoria (et) reminiscentia 1, De Somno (et) vigilia 1, De Insomniis 1, De Divinatione per somnum 1, De Iuventute, senectute, vita (et) morte 1, De Respiratione 1, De Logitudine [et] brevitate vitae 1: addita in tractatus cuiusq[ue] fine Varia locorum lectio, e libris tum impressis, tum manu scriptis: Adhaec Index capitum; (et) rerum ac verborum notatu digniorum bina Inventaria, alterum Graecum, alterum Latinum. Ffm., für Andreas Wechel Erben 1584. Kl.4°. Mit Holzschn.-Druckermarke. Getr. Pag. Prgt. d. Zt. (Rckn. erneuert, Gebrauchsspuren, fehlen die Schließbänder). [...]