Auction 142

Author: Nicephorus Callistus Xanthopulus.

142-288 Nicephorus Callistus Xanthopulus.

Nicephorus Callistus Xanthopulus.Ecclesiasticae historiae libri decem & octo... opera uerò ac studio... Ioannis Langi..., e graeco in latinum sermonem translati, nunc(que) denuò in lucem editi... Basel, J.Oporinus u. Herwagen d.J. 1560. Fol. 965 (recte 956) S., 26 Bl. Blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln mit hs. Rsch. (Gebräunt u. etw. fleckig, tls. etw. best. u. berieb., Schließen etw. defekt). [...]

Estimate: 300,00 €  |  Details >>

Next auction 142

takes place in February  11-13, 2026