Auktion 91
91-883 Andronicus II.
Aurea Bulla. Data Anno Chr. 1330 Henrico Henrici Mirabilis Filio, Alberti Magni Nepoti, Duci Brunsvicensi Regiones Orientis perlustranti. Cum Notis Henrici Meibomii... Et additiunculis Henr. Günter. Thülemarii... (Heidelberg, Lüls) 1682. Kl.4°. Mit halbs. Textkupfer. 72 S. Mod. Prgt.
VD17 39:153126C. Nicht identisch mit VD17 7:679175W (dort abweichender Umfang, dort Bogenbezeichnung "a2", hier Bogenbezeichnung "AA2"). Enth. außerdem: Bulla Brabantina a Karolo IV Imperat. data Johanni Duci Lotharingiae, Brabantiae & Limburgiae anno 1349. - Capitulatio Maximiliani Secundi Imp. Quam iuxta Originale, quod in Sereniss. Electoris Palatini Archivo reperitur, Primus omnium integram edidit Henricus Günterus Thülemarius. - Titel mit kl. Schabspur u. unterl. kl. Randeinrissen. Das le Bl. im Bug u. am Rand mit Filmoplast geklebt. Tls. gebräunt. - (257). - Dabei: Bertram,R.H.de. Breviculum praxis imperialis Aulicae ; ex Aurea Bulla Recessu Imperii de anno 1654 Capitulatione Imperatoris Josephi Concordatis Germaniae et Decretis Communibus collectum. Ffm., Andreae 1709. 9 Bl., 280 S., 30 Bl. Prgt. d. Zt. - VD18 15232298-001. - Tls. Gebrauchsspuren. - (256).