Auktion 74
74-213 Engelgrave, H.
Caelum Empyreum, non vanis & fictis constellationurn monstris belluatum, sed divorum Domus Domini lesu Christi, eiusque illibatae Virginis Matris, Mariae, Sanctorum, Apostolorum, Martyrum, Confessoruni ...2 Bde. Köln, Hhisch 1727. 4°. 12 Bl., 910 S., 30 Bl; 8 Bl., 1024 S., 34 Bl. Blindgepr. Schweinsldrbde. d. Zt. über Holzdeckel. (Leicht gebräunt, tls. fl., Schließen fehlen).
De Backer-S. III, 396. - Die Feste des Kirchenjahres. Nicht illustr. - Etw. gebräunt, tls. stockfl. Tls. knapp beschnitten. Klosterbibl.-St. a. T. u. Vors. - Beiliegt: Ders. Lux Evangelica Sub Velum Sacrorum Emblematum Recondita. In Omnes Anni Dominicas Selecta Historia Et Morali Doctrina Varie, Adumbrata. Editio Sexta Et Novissima Ab Ipsomet Auctore recognita...2 Tle. (statt 3) in 1 Bd. Köln, Busaeus 1659. Prgt. d. Zt. (Gebrauchsspuren). - Gebräunt u. stockfl.