Auction 66
66-383 Justinian.
Institutionum sive Elementorum libri quatuor, notis ... illustrati, cura et studio A. Vinnii. Editio postrema, ab auctore recognita. Amsterdam, Elzevier 1669 (i.e. 1679, Datum a. gest. Tit.). 12°. Mit gest. Tit. 11 Bl., 643 S., 2 w. Bl. Ldr. d. Zt. mit Rsch. (Unt. Kap. mit Fehlstelle, Bezug brüchig, berieb. u. best.).
Willems 1565: "Cinquieme et derniere ed. elzevirienne de cet ouvrage...la veritable date est celle du fontisp. grave". - Leicht gebräunt, tls. stockfl.