Auction 78
Author: Ovidius,N.P.
78-421 Ovidius,N.P.De Fastis cum duobus commentariis Antonii de Fano et Pauli Marsi.[(Hrsg.:) Bartholomaeus Merula ...]. Venedig, Tacuinus 1502. Fol. Mit Holzschn.-Titelvign., Druckerm. u. tls. fig. Holzschn.-Init. 4 nn. Bl., CLXXXXIX num. Bl. Hldr. d. 18. Jhts. mit Rsch. (Kl. Ausrisse u. Schabspuren im unt. Gelenk, tls. berieb. u. best.). [...]
78-422 Ovidius,N.P.Metamorphoseon libri XV. ad fidem optimarum & codicum Manuscriptorum examinati, animadversi, nec non notis illustrati Opera & studio Thomae Farnab. Amsterdam, J.Jansson 1649. 12°. 3 (statt 4) Bl., 453 S., 10 Bl. Hldr. d. Zt. mit Rsch. (Beschabt). [...]
78-2662 Ovidius,N.P.Elegiae tristium libri V: ad usum scholarum Soc. Jesu cum Jacobi Pontani commentario in compendium redacto. Ingolstadt & Augsburg, F.X.Crätz & T.Summer 1752. Mit Holzschn.-Titelvign. 4 Bl., 304, 19 Bl. - ╔Angebunden: Ders.╗ Epistolae seu elegiae de Ponto. Libri quatuor. Cum J.Pontani commentario...Ed. quarta. Ebda. 1745. Mit wh. Titelvign. 290 S., 17 Bl. - ╔Ders.╗ Epistolae Heroidum. Ab omni obscoenitate purgatae, cum annotationibus...Ed. secunda. Ebda. 1749. 4 Bl., 394 S., 6 Bl. Brauner Kalbslder. d. Zt. mit 2 goldgepr. Wappen-Supralibros. u. Rverg. (Berieb. u. best., tls. Schabspuren). [...]