Auktion 56
Autor: Anakreon.
56-6 Anakreon.Carmina: Accurate edita, cum notis perpetuis; et versione Latina, numeris elegiacis paraphrastice expressa. Accedunt ejusdem, ut perhibentur, Fragmenta et Poetriae Sapphus, quae supersunt. Ed. secunda. London, Birt u.a. 1742. Mit gest. Front. 233 S., 16 Bl. Ldr. d. Zt. (Gelenke eingerissen, Deckel fast lose, beschabt, stark berieben u. bestoßen). - Tls. stockfleckig. Innengelenke geklebt, Exlibris. N.a.Vors. [...]