54-23 Aristoteles.De moribus ad Nicomachum libri X. Basel, Oporinus 1586. Mit Holzschn.-Druckermarke a.T. 4 Bl., 571 S. - Angebunden: Melanchthon,P. Ethicae Doctrinae elementa, et enarratio libri quinti ethicorum... Wittenberg, Welack 1589. Mit Holzschn.- Druckermarke. 8 Bl., 302 S. Prgt. (dat. "1591", etw. fleckig u. berieb.). [...]
54-24 Aristoteles.Divi Thomae Aquinatis in volumina de coelo et mundo... expositiones cum duplicitextu comuni... Jo.Argyropoli in alijs voluminibus alias impressis minime posito... Venedig, Simone de Luere 1506. 4°. Mit 20 Holzschn.-Diagrammen im Text. 94 Bl. Spät. Hprgt. mit Rsch. (Leicht fleckig). [...]
54-25 Aristoteles.(Opera. Bd. 5 von 10). Quintum Volumen. De coelo, de generatione et corruptione, meteorologicorum, de plantis libri, cum Averrois cordubensis variis in eosdem commentariis. Haec autem quo pacto digesta sint, ac castigata, versa pagina explicat. Venedig, Giunta 1550. 4°. Mit 48 Holzschn.-Diagrammen u. 2 Druckermarken. 2 Bl., 230 Bl. Spät. Pbd. mit hs. Rsch. [...]
54-26 Aristoteles.(Opera quae extant). Tl. 7 (von 11): Problemata, cum Theophrasteorum quorundam collectaneis. (Hrsg. v. F.Sylburg). Ffm., Wechel 1585. Mit Holzschn.-Druckermarke a.T. (am Schluß wh.). 4 Bl., 493 S., 1 Bl. Prgt. d. Zt. [...]
54-27 Aristoteles.Selecta circa libros...de anima sutilioris doctrinae, quae in complutensi academia versatur, miro quodam ordine disposita, et in dilucidam methodum redacta. Per F.Murcia...Ingolstadt, Eder 1621. Kl.4°. 6 Bl., 463, 179, 24 S. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Berieben u. bestoßen, Kap. tls. läd.). - Etw. gebr. N.a.T. St.a.Vors. [...]