Auktion 84
84-93 Demosthenes.
(Opera omnia). Demosthenis & Aeschinis principum Graeciae oratorum opera cum utriusque autoris vita et Ulpiani commentariis. Ex postrema recognitione Graecolatina sex codicum tam impressorum quam mss. amendis repurgata, doctissimisque notis illustrata per Hieronymum Wolfium. 2 Bde. Genf, Rouiere 1607. Fol. Mit Holzschn.-Druckerm. 20 Bl., 544 S.; S. 545-744, 499 S., 17 Bl. Prgtbde. d. Zt. mit 2 goldgepr. Rsch. (Leicht verzogen, gebräunt, tls. fl., berieb. u. best.).
Spätere Ausgabe der Reden des Demosthenes in der Übersetzung von H. Wolf. - Etw. gebr., tls. stockfl. Tls. kl. Tintenfl. im Schnitt u. tls. in den Blattränd. Exlibris.