Auktion 105

105-874

Trost,M.

Grammatica Ebraea Generalis. Cui Chaldaeo-Syriasmus collectus ex ruderibus relictis accessit, ita ut communia, quae habent hae linguae, quae minus, autopsia statim exponantur. Editio secunda ex autographo Auctoris Auctior. Wittenberg, Röhner 1637. Kl.4°. 4 Bl., 151 (statt 159) S., 2 Bl. - Angebunden: Baldovius,J. Medulla Grammaticae Ebraeae Buxtorfio-Erpenio-Trostianae. In Privato Collegio ... Theologici Lipsiensis In succinctas Tabulas, perspicuos Canones & paucas Observationes contracta & proposita ... Cum praefatione ad Lectorem. ... disserit. Lpz., Schürer u. Götz 1636. Mit 1 (statt 2) Faltbl. 18 Bl., 168 S., 2 Bl. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtitel. (Gebräunt, etw. wellig, tls. fl. u. best.).

I). VD17 7:650511C. - Ohne S. 81-88. Tls. durchschossen, etw. gebräunt. Mit mehreren An- u. Unterstreichungen. - II). VD17 3:604752Y. - Gebräunt tls. stockfl. Die mehrf. gefalt. Tab. mit unterl. Einrissen.

Trost,M. | Bild Nr.1

Trost,M. | Bild Nr.1