Auction 132:
Auction 100
100-700 Schneider,J.G.
Petri Artedi Synonymia piscium graeca et latina emendata, aucta atque illustrata. Sive Historia piscium naturalis et literaria ab Aristotelis usque aevo ad seculum XIII deducta, duce Synonymia piscium Petri Artedi. Accedit disputatio de veterum scriptorum Hippopotamo. Lpz., Weidmann 1789. 4°. Mit 3 gefalt. Kupfertaf. VIII, 352 S., 4 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Berieb. u. best., etw. fl., Kap. mit kl. Einrissen).
Dean II,414. Seltene erste Ausgabe. - Etw. gebräunt tls. stockfl. Ex. aus der Bibliotheca Tiliana mit Exlibris.
Next auction 133 takes place in May 2.-5., 2024