Auktion 79

79-660

Sallustius,C.C.

Hoc in volumine C. Crispi Sallustii haec omnia continentur. Epistola Pomponii ad Augustinum Mapheum... C. Crispi Sall. bellum Catilinarium cum interpretationibus Laurenti Vall. Omniboni Leoniceni et io. Badii Ascensii... bellum Iugurthinum cum commentariis... Io. Chry. Soldi Brixiani necnon et eiusdem Ascensii Portii Latronis declamatio contra L. Catil... C. Cris. Sal. uariae rationes ex eiusdem historiarum libris excerptae... Quae omnia cum Romae alias per Pomponium emendata, tum Venetiis quam diligentissime recognita cum additionibus aptissimisque figuris, ac castigatissima tabula Venedig, Tracuini de Tridoni 1539 die 1. Augu. Folio. Mit 15 Textholzschn. u. zahlr. Initialen, Tit. in Rot u. Schwarz. 6 Bl., CLI S., 2 w. Bl. Hprgt. d. 19. Jhdts. mit hs. Rsch. (Lichtrandig, berieb., etw. beschabt, Ecken best.).

Nicht bei Adams. - 4 Bl. mit Tintenfl. (Papier dort etw. brüchig), einige Bl. stark gebräunt, ab Seite 39 mit restauriertem Wurmgang im Rd., 1 Bl. mit Marginalien, 6 Bl. mit Eckabschn., einige Bl. im Bug mit Wasserrand, St.a.T. - Selten.

Sallustius,C.C. | Bild Nr.1

Sallustius,C.C. | Bild Nr.1