Auction 115

115-650

Leiser,G.C.

Jus Georgicum, sive tractatus de praediis, in quo universum jus praediorum et pertinentiarum ex jure gentium, publico, feudali, romano-germanico, nec non e scriptoribus historicis, politicis et oeconomicis deductum, explicatum, figurisque aeneis illustratum est. 3. ed. Lpz., Lanckisch Erben 1741. Fol. Mit Kupfertitel, gest. Titelvign. u. 6 (von 7) Kupfertaf. 6 Bl., 784 S., 20 Bl. Mod. Ldr.

Lindner 11.1267.03. Kat. Kammergericht Bln. Sp. 630. - Letzte Ausgabe. Enthält Kapitel über "De venatione" und "De aucupio". Mit Taf. zum Bergbau, Fischmaße u.a. - Es fehlt die Kupfertafel vor Seite 3. Meist etwas stockfleckig u. tls. stärker gebräunt.

Leiser,G.C. | Bild Nr.1

Leiser,G.C. | Bild Nr.1