Auktion 55

55-577

Sammelband

mit ca. 30 Dissertationen. Halle, Grunert bzw. Hendel erste Hälfte 18. Jhdt. Kl.4°. Hprgt. d. Zt. (Berieb. u. best., Rckn. mit gr. Fehlst. im Überzug).

Jwls. Praeside J.H.Boehmer. - Enthält: Frik,J. Iura statuum protestantium circa monasteria catholicorum... 1 Bl., 97 S. - Auemann,H.L. De libertate suffragiorum in collegiis publicis quam in regia fridericiana. 1738. 6 Bl., 70 S., 1 Bl. - Oertel,F.B. Controversias selectas circa tractatus pacis westphalicae... 1730. 2 Bl., 32 S., 2 Bl. - Brunner,C.P. De subsidiis pecuniariis a statibus italiae imperatori romano-germanico. 1731. 48 S. - Ruppel,J.P. De praescriptione circa decimas ecclesiasticas et seculares... 1739. 1 Bl., 54 S. - Ochß,J.S. De vero usu remedii possessorii ordinarii et summarii... 1720. 39 S. - Gercken,T.F. Qua iuris patronatus genuina repraesentatio indultu facultatis... 1736. 2 Bl., 51 S. - Evers,J.D. De exceptione metus iniusti in statu naturali et civili,... 1730. 1 Bl., 117 S. - Türcke,J.P. De querela inofficiosi fratrum consanguineorum,... 1739. 1 Bl., 38 S. - Nesen,C.S. De natura statutorum, quae in civitatibus provincialibus conduntur eorumque obligandi principiis... 1721. 24 S. - Weitere. - Vord. Innengelenk mit leichten Wurmspuren. - Exlibris.

Sammelband | Bild Nr.1

Sammelband | Bild Nr.1