Auction 56
56-5 Amphitheatrum
Basilicae virtutis, et malitiae, in quo S. Elesbaani, Aethiopum regis candorem, et sanctimoniam, ac Dunaani, Arabiae Foelicis, tyranni perfidiam, horrendumq[ue] interitum; ... natalibus reverendissimi ... Dn. Nicolai ... Sac. Rom. imp. can. ord. praem. Coenobii Marchtallensis vigilantissimi Abbatis ... per studiosam juventutem tragico-comice ibidem exhibuit...Augsburg, Praetorius 1567. Kl.4°. 5 Bl. Marm. Umschl. des 19. Jhts. (Etw. berieben, vord. Deckel mit kl. Tintenfleck). - Nicht in VD 16. - Papierbedingt etw. gebr. u. stockfleckig.